Press "Enter" to skip to content

Meble ze skóry: wady, zalety, pielęgnacja

admin 0

Meble wykonane ze skóry są pewnym wyznacznikiem trwałości. Mają swoje zalety jednak aby meble skórzane służyły nam jak najdłużej musimy o nie należycie zadbać.

Pielęgnacja mebli skórzanych

Im bardziej stara skóra tym bardziej szlachetna i elegancka. Musimy o nią dbać tak samo jak o skórę naszych rąk czy twarzy. Jest to naturalny produkt, który wymaga stałego nawilżania i odpowiedniej pielęgnacji.

Jednym z największych wrogów skóry jest suche powietrze, które sprawia, że skóra staje się krucha i pęka. Jest to częste zjawisko w pomieszczeniach gdzie wilgotność powietrza jest mniejsza niż 50 %. Na wilgotność powietrza mamy zazwyczaj stosunkowo mały wpływ, dlatego też najprostszym sposobem zadbania o skórę będzie jej smarowanie odpowiednim środkiem do nawilżania.

Meble wykonane ze skóry powinny być regularnie przecierane wilgotną szmatką oraz powinny być często odkurzane. Do czyszczenia skóry nie wybierajmy środków czyszczących nieznanych producentów, gdyż mogą ją szybko zniszczyć. Unikajmy przede wszystkim środków, które w swoim składzie posiadają naftę, rozpuszczalniki, lakier, terpentynę czy alkohol.

Świeże plamy na skórze należy wytrzeć suchym, papierowym ręcznikiem. Jeśli plama nie zniknie najlepiej zasięgnąć porady specjalisty jak ją skutecznie usunąć, aby nie uszkodzić powierzchni skóry.

Największe zalety mebli skórzanych:

– są łatwe w czyszczeniu
– nie zbierają kurzu przez c osa lepsze dla alergików
– są bardzo trwałe
– mają wysokie walory estetyczne
– naturalna skóra ładnie pachnie

Największe wady mebli skórzanych:

– bardziej pracochłonna pielęgnacja
– marszczenie się naturalnej skóry
– wysokie ceny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *